FacebookFlickrGoogleTumblrYouTube
/Pijalnia wód oraz tężnie

Pijalnia wód oraz tężnie

Zapraszamy do odwiedzenia pijalni wód mineralnych i leczniczych

Uzdrowisko Gołdap zaczyna wykorzystywać kolejny lokalny surowiec leczniczy – wody mineralne (z ujęcia głębokości 400 metrów – 0,14% woda mineralna chlorkowo – wodorowęglanowo – sodowa, fluorkowa) oraz wody lecznicze (z głębokości ponad 600 metrów – 0,63% woda mineralna chlorkowo – sodowa ze znaczną zawartością wapnia i magnezu, przydatna do kuracji pitnych według wskazań lekarskich). Dodatkowo w pijalni wód mineralnych i leczniczych skorzystać można z groty solnej i mini-tężni. Pod koniec 2013 roku do użytku oddane zostaną tężnie.

Cennik pijalni wód mineralnych i leczniczych

 

Cennik
Kubek wody mineralnej lub leczniczej 1,5zł
Pijałka z wodą leczniczą lub mineralną (ceramiczne naczynie z logotypem Gołdapi) 15zł
Godzinny pobyt w mini-tężniach 5zł
Seans w grocie solnej (45 minut) 10zł
Karnet Mini tężnia (10 wejść) 40zł
Karnet Grota solna (10 wejść) 80zł

Godziny otwarcia pijalni

Pijalnia wód mineralnych i leczniczych otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 20:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 20:00.

Od 10-09-2013r Pijalnia wód będzie otwarta: Poniedziałek-Piątek w godz. 11-19; Sobota -Niedziela w godz.  9- 19


Kontakt

Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych
Promenada Zdrojowa
19-500 Gołdap
Tel. 887-800-300
Kierownik J. Dzienis- 693-890-406

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gołdapi

ul. Sikorskiego 9A, 19-500 Gołdap
tel. 87 615 49 49
fax 87 615 01 85


Wnętrze pijalni – wizualizacja groty solnej

W Dzielnicy Uzdrowiskowej, wewnątrz Pijalny Wód Mineralnych poza ujęciami wód mineralnych oraz leczniczych znajdują się mini-tężnie oraz grota solna.

Więcej o perspektywach rozwoju w Dzielnicy Uzdrowiskowej znajdziecie Państwo w zakładce Oferta inwestycyjna


Uzdrowisko ciągłych inwestycji

Poza pijalnią i tężniami, w ramach modernizacji i przebudowy strefy uzdrowiskowej, powstała nowa Plaża Miejska oraz deptak wzdłuż linii brzegowej Jeziora Gołdap, prowadzący do nowych obiektów leczniczych, dzielnicy uzdrowiskowej i sanatorium. Inwestycje to także nowe aleje spacerowe, drogi rowerowe i rewitalizacja centrum miasta. Działania spowodowały rozwój sektora turystycznego oraz stworzyły nowe tereny inwestycyjne, nie tylko z sektora turystyki. Co się zmieniło i co powstało nowego, możecie Państwo zobaczyć na poniższym krótkim filmiku Uzdrowiska Gołdap. Jego dłuższą wersję z lektorem obejrzeć można we wnętrzu pijalni wód mineralnych przy Promenadzie Zdrojowej.

Zdjęcia Dzielnicy Uzdrowiskowej

Obecnie trwa budowa tężni (na ukończeniu), których uruchomienie planowane jest na drugą połowę 2013 roku. Na zdjęciach zostały również pokazane działki na sprzedaż, przeznaczone pod przyszłą działalność usługowo – produkcyjną oraz usługową. Więcej informacji w zakładce inwestycyjnej.Lubisz tą zakładkę – podziel się nią z innymi!