Facebook
/Sanatorium i zabiegi SPA

Sanatorium i zabiegi SPA

Ofertę sanatorium oraz SPA poznasz oglądając film Polska Według Kreta z Gołdapi

Loga projektu

Projekty pn.:

„Rozwój funkcji uzdrowiskowej w Gołdapi poprzez urządzenie plaży i budowę parków: zdrojowego  i kinezyterapeutycznego”

„Budowa pijalni wód mineralnych w uzdrowisku Gołdap z wykonaniem podziemnego ujęcia wód leczniczych”

„Wykonanie odwierty solankowego i budowa tężni w parku zdrojowym w Gołdapi”

dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013

Poniżej film promujący projekt pn.:

„Wykonania odwiertu solankowego i budowa tężni w parku zdrojowym w Gołdapi”

Sanatorium „Wital”

test
Sanatorium Uzdrowiskowego WITAL, położone jest nad jeziorem Gołdap. Panuje tu klimat nizinno-leśny o cechach średnobodźcowych. Dzięki izolacji terenu od północy i wschodu wysoką Suwalszczyzną oraz od południa i zachodu pasmem Gór Szeskich występuje tu duża stałość czynników pogodowych. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe sanatorium bazuje głównie na leczeniu borowinami, których ogromne złoża znajdują się w okolicy pobliskiej wsi Niedrzwica. Dodatkowym atutem jest wysoka jakość tutejszych wód mineralnych, które na większych głębokościach posiadają cechy wód leczniczych i solanek. Aktualne badania potwierdzają że Sanatorium uzdrowiskowe Wital znajduje się w miejscu o najczystszym powietrzu w Polsce.

test

Budynek dysponuje 480 miejscami hotelowymi w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych – wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym. Piękny sosnowo-świerkowy las zapewnia szczególny mikroklimat. Kuchnia daje możliwość poznania znakomitych potraw regionalnych, a także specyficznych diet. W ofercie sanatorium znajduje się również dieta „1000 kcal” – umożliwiającą szybkie zredukowanie nadwagi lub otyłości.

Kierunki leczenia

test

Kuracjusze korzystają z nowoczesnej i wszechstronnej bazy zabiegowej, dzięki czemu gołdapskie sanatorium zapewnia kompleksowe oraz bezpieczne leczenie o wysokiej skuteczności. Kompleks specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, układu krążenia oraz schorzeń psychosomatycznych, oferując zabiegi z następujących dziedzin: światłolecznictwo, elektrolecznictwo, magnetoterapia, ultrasonoterapia, hydroterapia, balneoterapia, aerosoloterapia, kinezyterapia, masaż leczniczy, termoterapia i krioterapia miejscowa (azot) oraz krioterapia ogólnoustrojowa (kriokomora niskich temperatur).

test
Wewnątrz budynku znajduje się całoroczny kryty basen z natryskami i masażem do zajęć kinezyterapeutycznych. Kadrę Sanatorium Wital zasilają: lekarze rehabilitacji medycznej, balneologii, neurologii, ortopedii, chorób wewnętrznych, pulmonologii, laryngologii i psychiatrii.

Centrum rehabilitacji „Marzenia”

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Marzenia zostało przeniesione do nowo wybudowanego budynku w Niedrzwicy. Nowe Centrum wita swoich pacjentów kolorowymi salami z najlepszej jakości sprzętem. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nasi pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego basenu zaprojektowanego z myślą o dzieciach. Po dniu wypełnionym rehabilitacją odpoczynek zapewniają im komfortowe 2,3 i 4-osobowe pokoje z łazienkami, telewizorem, dostępem do internetu oraz świetlica z aneksem kuchennym.

Więcej informacji na temat centrum rehabilitacji „Marzenia”

Dane kontaktowe Sanatorium Wital

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe
ul. Wczasowa 7
19-500 Gołdap

tel. 087 615 41 92 (do 94)
tel./fax 615 19 62

www.sanatorium.com.pl

Zabiegi SPA - Ventus Natural & Medical SPA

test
Ventus Natural & Medical SPA posiada idealne warunki dla osób zainteresowanych wypoczynkiem na Mazurach, rekreacją oraz uprawianiem sportu.

Niewątpliwie jedną z największych zalet jest położenie hotelu w strefie uzdrowiskowej, nad brzegiem jeziora, w pobliżu tężni solankowych oraz kortów tenisowych. Do Państwa dyspozycji oddajemy salę fitness, basen, kąpielisko strzeżone, korty tenisowe, a przede wszystkim dużo zieleni, wokół której możemy uprawiać różne odmiany ćwiczeń lub po prostu zrelaksować się czytając książkę. Zaletą zajęć na świeżym powietrzu jest relaks w słońcu. Okoliczne ścieżki zachęcają do jazdy na rowerach, uprawiania Nordic Walking, spacerowania, medytowania, a przede wszystkim obcowania z naturą.

test
Idealnie czyste powietrze i lecznicze wody, przepiękne morenowe Szeskie Wzgórza oraz legendarna Puszcza Romincka, na której skraju rozciąga się malownicze jezioro Gołdap. Oto miejsce, gdzie leży prawdziwa kraina piękna i zdrowia – Ventus Natural Spa. W samym sercu gołdapskiego uzdrowiska, w sąsiedztwie tężni solankowych i pijalni wód mineralnych, stworzyliśmy centrum spa, w którym doświadczysz wyjątkowej atmosfery relaksu.

Do dyspozycji oddajemy 6 luksusowych gabinetów, w tym specjalny pokój dla dwojga i wyjątkowy kompleks łaźni i saun Bani Mazurskich, prysznice wrażeń wraz z basenem z atrakcjami.

test
Tutaj odkryjesz dobroczynne i lecznicze działanie lokalnej borowiny, której bogate złoża znajdują się w pobliskiej Niedrzwicy. Nasze zabiegi zdrowotne uzupełnia też specjalny program zabiegowy anti-age na twarz i ciało, który realizujemy na najnowszej generacji sprzęcie do kosmetyki estetycznej. Dzięki niemu odzyskasz piękny wygląd, wymodelujesz sylwetkę i pozbędziesz się zbędnych kilogramów. W najczystszym zakątku Polski, wiemy też jak cenna jest natura i doceniamy jej dobroczynny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze zabiegi wykonywane są na produktach bazujących na czystych składnikach naturalnych i wyciągach roślinnych. Wierzymy bowiem, że prawdziwe piękno i zdrowie odkrywamy dzięki sile natury…

test
Każdy proponowany przez nas zabieg jest niepowtarzalnym rytuałem, ma swój wyjątkowy klimat oraz nastrój. Harmonizujemy ciało i umysł poprzez zmysły: dotyk, zapach, węch i słuch, dlatego dużą wagę przywiązujemy do bezpośredniego kontaktu Gościa z terapeutą.

Dodatkowe informacje:

Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Promenada Zdrojowa 12,
19-500 Gołdap
tel.: 87 629 15 65
e-mail: spa@ventushotel.pl
www.ventushotel.pl