FacebookFlickrGoogleTumblrYouTube
/Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce

Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce

Gołdap to magiczne miejsce, z najczystszym w Polsce powietrzem. Jako jedyne uzdrowisko na Warmii i Mazurach, jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystyczno – wypoczynkowym, leżącym na skraju Garbu Szeskiego, nad jeziorem i rzeką, gdzie rozciąga się legendarna Puszcza Romincka. Gołdap jest idealnym miejscem na wakacje nad jeziorami mazurskimi, jak i kurortem zimowym ze stokami narciarskimi.

Gołdap jest uzdrowiskiem borowinowo-klimatycznym

Dzięki niepowtarzalnym walorom klimatycznym, najczystszemu w Polsce powietrzu oraz zasobom borowinowym, Gołdap jest uzdrowiskiem borowinowo-klimatycznym. Leczy się tu przede wszystkim schorzenia ortopedyczne – urazowe, dolnych dróg oddechowych, kobiece oraz choroby kardiologiczne i neurologiczne.

Zapraszamy do odwiedzenia pijalni wód mineralnych i leczniczych

Uzdrowisko Gołdap zaczyna wykorzystywać kolejny lokalny surowiec leczniczy – wody mineralne (z ujęcia głębokości 400 metrów – 0,14% woda mineralna chlorkowo – wodorowęglanowo – sodowa, fluorkowa) oraz wody lecznicze (z głębokości ponad 600 metrów – 0,63% woda mineralna chlorkowo – sodowa ze znaczną zawartością wapnia i magnezu, przydatna do kuracji pitnych według wskazań lekarskich). Dodatkowo w pijalni wód mineralnych i leczniczych skorzystać można z groty solnej i mini-tężni. Pod koniec 2013 roku do użytku oddane zostaną tężnie.

Cennik pijalni wód mineralnych i leczniczych

 

Cennik
Kubek wody mineralnej lub leczniczej 1,5zł
Pijałka z wodą leczniczą lub mineralną (ceramiczne naczynie z logotypem Gołdapi) 15zł
Godzinny pobyt w mini-tężniach 5zł
Seans w grocie solnej (45 minut) 10zł
Karnet Mini tężnia (10 wejść) 40zł
Karnet Grota solna (10 wejść) 80zł
Wejście na taras tężni 3 zł

Godziny otwarcia pijalni

Pijalnia wód otwarta: Poniedziałek – Piątek w godz. 12-20; Sobota – Niedziela w godz.  10- 20


Kontakt

Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych
Promenada Zdrojowa
19-500 Gołdap
Tel. 887-800-300
Kierownik J. Dzienis- 693-890-406

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gołdapi

ul. Sikorskiego 9A, 19-500 Gołdap
tel. 87 615 49 49
fax 87 615 01 85


Wnętrze pijalni – wizualizacja groty solnej

W Dzielnicy Uzdrowiskowej, wewnątrz Pijalny Wód Mineralnych poza ujęciami wód mineralnych oraz leczniczych znajdują się mini-tężnie oraz grota solna.

Więcej o perspektywach rozwoju w Dzielnicy Uzdrowiskowej znajdziecie Państwo w zakładce Oferta inwestycyjna


Uzdrowisko ciągłych inwestycji

Poza pijalnią i tężniami, w ramach modernizacji i przebudowy strefy uzdrowiskowej, powstała nowa Plaża Miejska oraz deptak wzdłuż linii brzegowej Jeziora Gołdap, prowadzący do nowych obiektów leczniczych, dzielnicy uzdrowiskowej i sanatorium. Inwestycje to także nowe aleje spacerowe, drogi rowerowe i rewitalizacja centrum miasta. Działania spowodowały rozwój sektora turystycznego oraz stworzyły nowe tereny inwestycyjne, nie tylko z sektora turystyki. Co się zmieniło i co powstało nowego, możecie Państwo zobaczyć na poniższym krótkim filmiku Uzdrowiska Gołdap. Jego dłuższą wersję z lektorem obejrzeć można we wnętrzu pijalni wód mineralnych przy Promenadzie Zdrojowej.

Zdjęcia Dzielnicy Uzdrowiskowej

Tężnie zostały uruchomione 30 kwietnia 2014 roku. Na zdjęciach zostały również pokazane działki na sprzedaż, przeznaczone pod przyszłą działalność usługowo – produkcyjną oraz usługową. Więcej informacji w zakładce inwestycyjnej.Lubisz tą zakładkę – podziel się nią z innymi!