Facebook
/Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce

Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce

Mazurskie Tężnie Solankowe

Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 m, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru.

Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi – jego cząsteczki wnikają do organizmu poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę.
Przebywając przy tężniach leczymy przede wszystkim górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję, stres o ogólne wyczerpanie organizmu. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze.

Pijalnia wód mineralnych i leczniczych

Zapraszamy do korzystania z wody leczniczej i mineralnej.

Woda lecznicza.

0,6 % chlorkowo – sodowa, fluorkowa. Woda jest czerpana z utworów jury dolnej z głębokości 646,0 m. odwiertem Gołdap Zdrój 1.
Suma głównych składników mineralnych rozpuszczonych: 5970,97 mg/dm3.
Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze i przydatność do kuracji pitnej, wydane na podstawie wymagań zawartych w obowiązujących przepisach Ministerstwa Zdrowia.

Woda mineralna.

1226,45 mg/dm3 rozpuszczonych składników mineralnych, ze znaczną zawartością sodu i chlorków oraz fluorków. Woda jest czerpana z utworów kredy górnej z głębokości 426,0 m odwiertem Gołdap Zdrój 2.

Zapraszamy do korzystania z całorocznych mini tężni oraz groty solnej

Grota solna - jej głównym celem jest odtworzenie w sztucznych warunkach nadmorskiego lub powstałego w naturalnych grotach solnych mikroklimatu.
Inhalacja w grocie solnej wspomaga leczenie:
- stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, zatok, płuc i oskrzeli
- schorzeń dermatologicznych (zapalenie skóry, łuszczyca)
- niedoczynność tarczycy
- chorób układu krwionośnego
- stanów pozawałowych, wyrównania ciśnienia tętniczego
- schorzeń przewodu pokarmowego
- otyłości
- zmniejsza chrapanie i poprawia sen

Cennik pijalni wód mineralnych i leczniczych

 

Rodzaj usługi Cena
Kubek wody mineralnej lub leczniczej 1,5zł
Pijałka z wodą leczniczą lub mineralną (ceramiczne naczynie z logotypem Gołdapi) 16zł
Godzinny pobyt w mini-tężniach 5 zł
Seans w grocie solnej (45 minut) 10zł
Karnet Mini tężnia (10 wejść) 40zł
Karnet Grota solna (10 wejść) 80zł
Wejście na taras tężni 4 zł

Godziny otwarcia pijalni

Pijalnia wód otwarta: Poniedziałek - Niedziela w godz.10 – 18 


Kontakt

Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych
Promenada Zdrojowa 20
19-500 Gołdap
Tel. 887-800-300
Kierownik J. Dzienis- 693-890-406

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gołdapi

ul. Sikorskiego 9A, 19-500 Gołdap
tel. 87 615 49 49
fax 87 615 01 85


Wnętrze pijalni – wizualizacja groty solnej

W Dzielnicy Uzdrowiskowej, wewnątrz Pijalny Wód Mineralnych poza ujęciami wód mineralnych oraz leczniczych znajdują się mini-tężnie oraz grota solna.

Więcej o perspektywach rozwoju w Dzielnicy Uzdrowiskowej znajdziecie Państwo w zakładce Oferta inwestycyjna


Gołdap jest uzdrowiskiem borowinowo-klimatycznym

Dzięki niepowtarzalnym walorom klimatycznym, najczystszemu w Polsce powietrzu oraz zasobom borowinowym, Gołdap jest uzdrowiskiem borowinowo-klimatycznym. Leczy się tu przede wszystkim schorzenia ortopedyczne – urazowe, dolnych dróg oddechowych, kobiece oraz choroby kardiologiczne i neurologiczne.

Uzdrowisko ciągłych inwestycji

Poza pijalnią i tężniami, w ramach modernizacji i przebudowy strefy uzdrowiskowej, powstała nowa Plaża Miejska oraz deptak wzdłuż linii brzegowej Jeziora Gołdap, prowadzący do nowych obiektów leczniczych, dzielnicy uzdrowiskowej i sanatorium. Inwestycje to także nowe aleje spacerowe, drogi rowerowe i rewitalizacja centrum miasta. Działania spowodowały rozwój sektora turystycznego oraz stworzyły nowe tereny inwestycyjne, nie tylko z sektora turystyki. Co się zmieniło i co powstało nowego, możecie Państwo zobaczyć na poniższym krótkim filmiku Uzdrowiska Gołdap. Jego dłuższą wersję z lektorem obejrzeć można we wnętrzu pijalni wód mineralnych przy Promenadzie Zdrojowej.

Zdjęcia Dzielnicy Uzdrowiskowej

Na zdjęciach zostały również pokazane działki na sprzedaż, przeznaczone pod przyszłą działalność usługowo – produkcyjną oraz usługową. Więcej informacji w zakładce inwestycyjnej.Lubisz tą zakładkę – podziel się nią z innymi!