FacebookFlickrGoogleTumblrYouTube
/Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce

Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce

Mazurskie Tężnie Solankowe

Drewniana konstrukcja zasilana jest z podziemnego źródła wodą o leczniczych właściwościach. Solanka spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem wiatru i słońca wytwarza wokół mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru.

Pijalnia wód mineralnych i leczniczych

Uzdrowisko Gołdap zaczyna wykorzystywać kolejny lokalny surowiec leczniczy – wody mineralne (z ujęcia głębokości 400 metrów – 0,14% woda mineralna chlorkowo – wodorowęglanowo – sodowa, fluorkowa) oraz wody lecznicze (z głębokości ponad 600 metrów – 0,63% woda mineralna chlorkowo – sodowa ze znaczną zawartością wapnia i magnezu, przydatna do kuracji pitnych według wskazań lekarskich). Dodatkowo w pijalni wód mineralnych i leczniczych skorzystać można z groty solnej i mini-tężni.

Gołdap to magiczne miejsce, z najczystszym w Polsce powietrzem. Jako jedyne uzdrowisko na Warmii i Mazurach, jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystyczno – wypoczynkowym, leżącym na skraju Garbu Szeskiego, nad jeziorem i rzeką, gdzie rozciąga się legendarna Puszcza Romincka. Gołdap jest idealnym miejscem na wakacje nad jeziorami mazurskimi, jak i kurortem zimowym ze stokami narciarskimi.

Cennik pijalni wód mineralnych i leczniczych

 

Cennik
Kubek wody mineralnej lub leczniczej 1,5zł
Pijałka z wodą leczniczą lub mineralną (ceramiczne naczynie z logotypem Gołdapi) 15zł
Godzinny pobyt w mini-tężniach 5zł
Seans w grocie solnej (45 minut) 10zł
Karnet Mini tężnia (10 wejść) 40zł
Karnet Grota solna (10 wejść) 80zł
Wejście na taras tężni 3 zł

Godziny otwarcia pijalni

Pijalnia wód otwarta: Poniedziałek – Piątek w godz. 12-20; Sobota – Niedziela w godz.  10- 20


Kontakt

Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych
Promenada Zdrojowa
19-500 Gołdap
Tel. 887-800-300
Kierownik J. Dzienis- 693-890-406

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gołdapi

ul. Sikorskiego 9A, 19-500 Gołdap
tel. 87 615 49 49
fax 87 615 01 85


Wnętrze pijalni – wizualizacja groty solnej

W Dzielnicy Uzdrowiskowej, wewnątrz Pijalny Wód Mineralnych poza ujęciami wód mineralnych oraz leczniczych znajdują się mini-tężnie oraz grota solna.

Więcej o perspektywach rozwoju w Dzielnicy Uzdrowiskowej znajdziecie Państwo w zakładce Oferta inwestycyjna


Gołdap jest uzdrowiskiem borowinowo-klimatycznym

Dzięki niepowtarzalnym walorom klimatycznym, najczystszemu w Polsce powietrzu oraz zasobom borowinowym, Gołdap jest uzdrowiskiem borowinowo-klimatycznym. Leczy się tu przede wszystkim schorzenia ortopedyczne – urazowe, dolnych dróg oddechowych, kobiece oraz choroby kardiologiczne i neurologiczne.

Uzdrowisko ciągłych inwestycji

Poza pijalnią i tężniami, w ramach modernizacji i przebudowy strefy uzdrowiskowej, powstała nowa Plaża Miejska oraz deptak wzdłuż linii brzegowej Jeziora Gołdap, prowadzący do nowych obiektów leczniczych, dzielnicy uzdrowiskowej i sanatorium. Inwestycje to także nowe aleje spacerowe, drogi rowerowe i rewitalizacja centrum miasta. Działania spowodowały rozwój sektora turystycznego oraz stworzyły nowe tereny inwestycyjne, nie tylko z sektora turystyki. Co się zmieniło i co powstało nowego, możecie Państwo zobaczyć na poniższym krótkim filmiku Uzdrowiska Gołdap. Jego dłuższą wersję z lektorem obejrzeć można we wnętrzu pijalni wód mineralnych przy Promenadzie Zdrojowej.

Zdjęcia Dzielnicy Uzdrowiskowej

Na zdjęciach zostały również pokazane działki na sprzedaż, przeznaczone pod przyszłą działalność usługowo – produkcyjną oraz usługową. Więcej informacji w zakładce inwestycyjnej.Lubisz tą zakładkę – podziel się nią z innymi!