Home Co, gdzie, kiedy w Gołdapi? Kalendarz wydarzeń Garmin Iron Triathlon – pierwsze zawody cyklu GIT w sezonie 2020!

Garmin Iron Triathlon – pierwsze zawody cyklu GIT w sezonie 2020!

Wielki powrót Gołdapi – pierwsze zawody cyklu GIT w sezonie 2020!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że jeszcze kilka tygodni temu musieliśmy podejmować bardzo trudne decyzje o odwoływaniu imprez i informować Was, że tegoroczny cykl Garmin Iron Triathlon nie będzie wyglądał tak jak to sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Między innymi miały nie odbyć się zawody w Gołdapi. Dzisiaj jednak sytuacja się zmieniła i wracamy do Was ze świetną wiadomością! W tym roku odbędą się aż dwie imprezy Garmin Iron Triathlon Gołdap…

Pierwsza z nich zostanie rozegrana na dystansie 1/8IM, natomiast druga z nich na dystansie 1/4IM. Podczas obu imprez zarówno organizatorzy, jak i zawodnicy będą musieli przestrzegać reżimu sanitarnego, a zawody odbędą się dla bardzo niewielkiego limitu startujących – do 150 osób. Początkowo planowaliśmy starty na 3 dystansach oraz rywalizację dla najmłodszych, jednak w tym roku w Gołdapi nie będzie rozegrany dystans 1/2IM oraz zawody Garmin Kids. Nie będzie również możliwości wzięcia udziału w sztafecie triathlonowej. Dobrą wiadomością jest to, że triathlon nad Jeziorem Gołdap odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli 12 lipca i będzie jednocześnie inauguracją tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Zapisy ruszą już we wtorek – 16 czerwca o godz. 12:00 na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl.

Jest wiele zmian wynikających z obostrzeń związanych z pandemią, które wprowadzimy do dotychczasowego schematu imprez organizowanych pod szyldem Garmina. Przede wszystkim nie będzie klasycznego biura zawodów, a pakiety będą czekały na zawodników w strefie zmian przy swoich stanowiskach. Każda osoba przed wejściem do boksu rowerowego będzie musiała okazać wydrukowaną i podpisaną przez siebie kartę zawodnika, jak również dowód tożsamości i licencję PZTri, którą też będzie można zakupić podczas rejestracji. Pakiet startowy będzie zapakowany w tradycyjną torbę Garmina, ale też w opisaną torbę depozytową, którą będzie można zdać w specjalnie przeznaczonym do tego punkcie. Punkty wodopojowe będą samoobsługowe, a na mecie zamiast klasycznego bufetu z owocami, każdy finisher otrzyma pakiet żywieniowy oraz medal. Najważniejszą sprawą jest to, że w Gołdapii zorganizujemy dwie zupełnie oddzielne imprezy w jeden dzień, jedna z nich na dystansie 1/8IM, a druga na popularnej ćwiartce. Każda z imprez jest ograniczona maksymalnie do 150 osób”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

Co jest szczególnie nie do przecenienia w obecnych czasach podczas zmagań triathlonowych w Gołdapi na zawodników czeka wręcz idealny na skalę naszego kraju mikroklimat. Przeprowadzone tu badania wykazały, że w tym regionie powietrze jest najczystsze w Polsce. Dodatkowym atutem tej miejscowości są wody gruntowe, które głównie za sprawą torfu mają cechy wód mineralnych i lecznicze właściwości. Dlatego też Garmin Iron Triathlon Gołdap oprócz startu w samej imprezie, będzie doskonała okazją do spędzenia weekendu w tej spokojnej, uzdrowiskowej miejscowości. Znajduje się tu pijalnia wód mineralnych i leczniczych. Należy również wymienić wcześniej wspomniane tężnie solankowe i długą promenadę, z której widać leżące na granicy kraju Jezioro Gołdap.

UWAGA!!!

Zapisy na Garmin Iron Triathlon wystartują już 16 czerwca o godzinie 12:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zapewnieniu miejsca na liście startowej będzie decydowała kolejność dokonywania opłat! Szczegółowy regulamin zawodów znajdujące się na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl, w którym zawarte są wszystkie szczegóły dotyczące przeprowadzenia zawodów.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

Lip 12 2020
Expired!

Czas

All Day

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: Lip 12 2020
  • Czas: All Day

Koszt

więcej na stronie organizatora

Lokalizacja

Dzielnica uzdrowiskowa - mazurskie tężnie w Gołdapi
Gołdap, Promenada Zdrojowa
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi
Telefon
87 615 04 55
Email
osir@osirgoldap.pl
Strona WWW
http://osirgoldap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry
});