Home Kalendarz wydarzeń. Co, gdzie, kiedy w Gołdapi Kultura III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi. 12 czerwca o godzinie 19.00 w Konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert, w którym wystąpią Gołdapianka Anna Ścibisz-Osińska oraz Schola Cantorum Thorunensis.

Anna Ścibisz-Osińska jest absolwentką klasy organów prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Podstawową Szkołę Muzyczną ukończyła w Gołdapi. Kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie organów dr Hanny Dys. Jest laureatką I miejsca w Konkursie Muzyki Organowej na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi w 2012. W roku 2013 otrzymała „Złoty Laur Młodego Organisty” na XXXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Brała udział w licznych kursach interpretacji muzyki i improwizacji organowej. Uczestniczyła w kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Młodych „Juniores Priores Organorium Seinensis” w Sejnach. Koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski. Prezentuje organy Katedry Oliwskiej w Gdańsku. Obecnie uczy nauki gry na organach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku, pełni również obowiązki organistki i dyrygentki chóralnej w parafii Św. Jacka w Straszynie w pobliżu Gdańska.

Schola Cantorum Thorunensis jest toruńskim zespołem chóralnym specjalizującym się w wykonawstwie muzyki sakralnej. Zespół istnieje od 2010 r. Powstał z inicjatywy Pawła Głowińskiego, pod którego kierownictwem pozostaje po dziś dzień. Nadrzędnym celem działalności Scholi jest propagowanie muzyki sakralnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki dawnej, zwłaszcza chorału gregoriańskiego, polifonii renesansowej, oraz muzyki współczesnej. Czteroosobowy zespół muzyków wystąpi pod kierownictwem Pawła Głowińskiego, cenionego dyrygenta, uznawanego za jednego z najwybitniejszych w Polsce specjalistów w dziedzinie muzyki sakralnej.

III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi objęty jest Patronatem Honorowym Burmistrza Gołdapi

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

12 cze 2022
Expired!

Czas

7:00 pm - 10:00 pm

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: 12 cze 2022
  • Czas: 1:00 pm - 4:00 pm

Lokalizacja

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Żeromskiego 2, 19-500 Gołdap
Kategoria
Dom Kultury w Gołdapi

Organizator

Dom Kultury w Gołdapi
Telefon
87 615 08 03
Email
sekretariat@dkgoldap.pl
Strona WWW
https://dkgoldap.pl/

Musisz być zalogowany by napisać komentarz

Do góry
});