Gołdap - Mazurski Zdrój Najlepszą Europejską Destynacją Turystyczną

Gołdap Mazurski Zdrój zwycięzcą tegorocznego konkursu Komisji Europejskiej EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness. Nagrody na wczorajszej gali wręczyli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes POT Robert Andrzejczyk.

EDEN, czyli European Destinations of Excellence to projekt zainaugurowany w 2006 roku przez Komisję Europejską. Polska przystąpiła do niego w 2009 roku. Jego celem jest stworzenie europejskiej sieci obszarów i produktów turystycznych, które dotychczas są mało rozpoznawalne, ale charakteryzują się wyjątkowymi walorami dla przyrodniczo-kulturowego dziedzictwa Europy. Laureaci konkursu to produkty zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a więc z poszanowaniem dla miejscowej kultury i tradycji, zasobów naturalnych oraz lokalnej ekonomii. Tematem tegorocznej odsłony konkursu była turystyka zdrowotna i wellness.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Gołdap - Mazurski Zdrój uzyskuje prawo posługiwania się tytułem „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN” i zostaje włączona do sieci Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych. Nagrodą dodatkową dla zwycięzcy oraz wyróżnionych jest włączenie do działań promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki nagrodzie weźmiemy udział w warsztatach Polskiej Organizacji Turystycznej, natomiast informacja o jedynym uzdrowisku na Warmii i Mazurach trafi do europejskich folderów promocyjnych dotyczących najlepszych uzdrowisk na starym kontynencie.

Zdjęcia: https://msit.gov.pl/pl/aktualnosci/8454,Konkurs-EDEN-na-najlepsze-europejskie-destynacje-rozstrzygniety.html

Zgłoszenia konkursowego marki Gołdap - Mazurski Zdrój dokonała Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap prowadząca Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi.

Do góry
Napisz do nas
});