Gołdap skupia kilka istotnych walorów. Od 2000 r. posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo - klimatycznym. Znajduje się tu sanatorium, pijalnia wód mineralnych i tężnie oraz nowoczesna infrastruktura uzdrowiskowa z Promenadą Zdrojową, hektarowym placem zabaw, dołkami do mini-golfa, ścieżkami pieszymi i rowerowymi oraz zewnętrznymi urządzeniami do ćwiczeń nad jeziorem i w centrum.

Przebywając przy tężniach leczymy przede wszystkim: górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję, stres, czy ogólne wyczerpanie organizmu. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze.

Mazurskie tężnie solankowe

Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 metrów, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi - jego cząsteczki wnikają do organizmu poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę. Wstęp na teren tężni jest bezpłatny. Odpłatne jest wejście na punkt widokowy na szczycie.

Woda lecznicza - 0,6 % chlorkowo - sodowa, fluorkowa. Woda jest czerpana z utworów jury dolnej z głębokości 646,0 m. odwiertem Gołdap Zdrój 1. Suma głównych składników mineralnych rozpuszczonych: 5970,97 mg/dm3. Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze i przydatność do kuracji pitnej, wydane na podstawie wymagań zawartych w obowiązujących przepisach Ministerstwa Zdrowia.

Woda mineralna - 1226,45 mg/dm3 rozpuszczonych składników mineralnych, ze znaczną zawartością sodu i chlorków oraz fluorków. Woda jest czerpana z utworów kredy górnej z głębokości 426,0 m odwiertem Gołdap Zdrój 2.

fot. Adam Przyborowski, Aleksandra Król - Berut, Radosław Nowacki, Piotr Wasilewski oraz własne

Mini golf i plac zabaw

Przy tężniach znajduje się hektarowy międzypokoleniowy plac zabaw. Wokół tężni i brzegu Jeziora Gołdap ulokowano dołki do gry w mini golfa. Zainteresowani mogą nieodpłatnie wypożyczyć kijki do gry w Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych. 

Pijalnia wód mineralnych i leczniczych

Zapraszamy do korzystania z całorocznych mini tężni oraz groty solnej w Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych

Grota solna - jej głównym celem jest odtworzenie w sztucznych warunkach nadmorskiego lub powstałego w naturalnych grotach solnych mikroklimatu. 

Inhalacja w grocie solnej wspomaga leczenie:

  • stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, zatok, płuc i oskrzeli,
  • schorzeń dermatologicznych (zapalenie skóry, łuszczyca),
  • niedoczynność tarczycy,
  • chorób układu krwionośnego,
  • stanów pozawałowych, wyrównania ciśnienia tętniczego,
  • schorzeń przewodu pokarmowego,
  • otyłości,
  • zmniejsza chrapanie i poprawia sen.
  • Woda w pijałce

    22,00 zł
    Woda bez limitu - zarówno mineralna, jak i lecznicza
  • Strefa mini tężni

    5,00 zł
    Seans do jednej godziny
  • Strefa mini tężni - bilet ulgowy

    4,00 zł
    Seans do jednej godziny, dzieci pow. 7 lat
  • Karnet mini tężnia (10 wejść)

    40,00 zł
    Realizacja karnetu 30 dni od dnia wykupu.
  • Grota solna (10 wejść)

    120,00 zł
    Realizacja karnetu 30 dni od dnia wykupu.
  • Punkt widokowy na tężni solankowej

    5,00 zł
  • Dzieci do lat 7 wstęp do groty solnej, mini tężni i na punkt widokowy

    Bezpłatnie

Godziny otwarcia pijalni

Codziennie w godzinach 10:00 - 18:00
Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych
ul. Promenada Zdrojowa 20, 19-500 Gołdap
tel. 887 800 300

Klimatyczno-borowinowe sanatorium bazuje głównie na leczeniu borowinami, których ogromne złoża znajdują się w okolicy pobliskiej wsi Niedrzwica

6 luksusowych gabinetów, w tym specjalny pokój dla dwojga i wyjątkowy kompleks łaźni i saun Bani Mazurskich, prysznice wrażeń wraz z basenem z atrakcjami.

Zobacz, co warto zwiedzić. Zapoznaj się ze szlakami turystycznymi i rowerowymi.

Najbliższe wydarzenia w Uzdrowisku Gołdap

[MEC id="19793"]
Do góry
});