Mazurskie tężnie solankowe

Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 metrów, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi - jego cząsteczki wnikają do organizmu poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę.

Przebywając przy tężniach leczymy przede wszystkim: górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję, stres, czy ogólne wyczerpanie organizmu. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze.

Woda lecznicza - 0,6 % chlorkowo - sodowa, fluorkowa. Woda jest czerpana z utworów jury dolnej z głębokości 646,0 m. odwiertem Gołdap Zdrój 1. Suma głównych składników mineralnych rozpuszczonych: 5970,97 mg/dm3. Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze i przydatność do kuracji pitnej, wydane na podstawie wymagań zawartych w obowiązujących przepisach Ministerstwa Zdrowia.

Woda mineralna - 1226,45 mg/dm3 rozpuszczonych składników mineralnych, ze znaczną zawartością sodu i chlorków oraz fluorków. Woda jest czerpana z utworów kredy górnej z głębokości 426,0 m odwiertem Gołdap Zdrój 2.

Zapraszamy do korzystania z całorocznych mini tężni oraz groty solnej
w Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych

Grota solna - jej głównym celem jest odtworzenie w sztucznych warunkach nadmorskiego lub powstałego w naturalnych grotach solnych mikroklimatu. 

Inhalacja w grocie solnej wspomaga leczenie:

 • stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, zatok, płuc i oskrzeli,
 • schorzeń dermatologicznych (zapalenie skóry, łuszczyca),
 • niedoczynność tarczycy,
 • chorób układu krwionośnego,
 • stanów pozawałowych, wyrównania ciśnienia tętniczego,
 • schorzeń przewodu pokarmowego,
 • otyłości,
 • zmniejsza chrapanie i poprawia sen.

Rezerwacje i informacje (Pijalnia)

ul. Promenada Zdrojowa 20, 19-500 Gołdap
tel. 887 800 300

fot. Adam Przyborowski oraz własne

Godziny otwarcia pijalni

codziennie 10:00 - 18:00

 • Woda w pijałce

  19,00 zł
  Woda bez limitu - zarówno mineralna, jak i lecznicza
 • Woda w filiżance

  25,00 zł
  Woda bez limitu - zarówno mineralna, jak i lecznicza
 • Strefa mini tężni

  5,00 zł
  Seans do jednej godziny
 • Strefa mini tężni - bilet ulgowy

  2,50 zł
  Seans do jednej godziny, dzieci pow. 7 lat
 • Mini tężnia (10 wejść)

  40,00 zł
  Realizacja karnetu 30 dni od dnia wykupu.
 • Grota solna (10 wejść)

  80,00 zł
  Realizacja karnetu 30 dni od dnia wykupu.
 • Punkt widokowy na tężni solankowej

  4,00 zł
 • Punkt widokowy na tężni solankowej (dzieci powyżej 7lat)

  2,00 zł
 • Dzieci do lat 7 wstęp do groty solnej, mini tężni i na punkt widokowy

  Bezpłatnie
Booking.com

Sanatorium w Gołdapi

Sanatorium Uzdrowiskowe WITAL położone jest nad jeziorem Gołdap. Panuje tu klimat nizinno-leśny o cechach średnobodźcowych. Dzięki izolacji terenu od północy i wschodu wysoką Suwalszczyzną oraz od południa i zachodu pasmem Gór Szeskich występuje tu duża stałość czynników pogodowych. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe sanatorium bazuje głównie na leczeniu borowinami, których ogromne złoża znajdują się w okolicy pobliskiej wsi Niedrzwica. 

Dodatkowym atutem jest wysoka jakość tutejszych wód mineralnych, które na większych głębokościach posiadają cechy wód leczniczych i solanek. Aktualne badania potwierdzają że Sanatorium uzdrowiskowe Wital znajduje się w miejscu o najczystszym powietrzu w Polsce.

Budynek dysponuje 480 miejscami hotelowymi w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych – wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym. Piękny sosnowo-świerkowy las zapewnia szczególny mikroklimat. Kuchnia daje możliwość poznania znakomitych potraw regionalnych, a także specyficznych diet. W ofercie sanatorium znajduje się również dieta „1000 kcal” – umożliwiającą szybkie zredukowanie nadwagi lub otyłości. Kuracjusze korzystają z nowoczesnej i wszechstronnej bazy zabiegowej, dzięki czemu gołdapskie sanatorium zapewnia kompleksowe oraz bezpieczne leczenie o wysokiej skuteczności. 

Kompleks specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, układu krążenia oraz schorzeń psychosomatycznych, oferując zabiegi z następujących dziedzin: światłolecznictwo, elektrolecznictwo, magnetoterapia, ultrasonoterapia, hydroterapia, balneoterapia, aerosoloterapia, kinezyterapia, masaż leczniczy, termoterapia i krioterapia miejscowa (azot) oraz krioterapia ogólnoustrojowa (kriokomora niskich temperatur). Wewnątrz budynku znajduje się całoroczny kryty basen z natryskami i masażem do zajęć kinezyterapeutycznych. Kadrę Sanatorium Wital zasilają: lekarze rehabilitacji medycznej, balneologii, neurologii, ortopedii, chorób wewnętrznych, pulmonologii, laryngologii i psychiatrii.

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Marzenia zostało przeniesione do nowo wybudowanego budynku w Niedrzwicy. Nowe Centrum wita swoich pacjentów kolorowymi salami z najlepszej jakości sprzętem. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nasi pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego basenu zaprojektowanego z myślą o dzieciach. Po dniu wypełnionym rehabilitacją odpoczynek zapewniają im komfortowe 2,3 i 4-osobowe pokoje z łazienkami, telewizorem, dostępem do internetu oraz świetlica z aneksem kuchennym.

Kontakt do Sanatorium "Wital" w Gołdapi

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe
ul. Wczasowa 7, 19-500 Gołdap

tel. 087 615 41 92 (do 94)
tel./fax 615 19 62

wital@sanatorium.com.pl
witalsanatorium@gmail.com
info@sanatorium.com.pl
www.sanatorium.com.pl

Zabiegi SPA w Gołdapi

Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****

Ventus Natural & Medical SPA posiada idealne warunki dla osób zainteresowanych wypoczynkiem na Mazurach, rekreacją oraz uprawianiem sportu.

Niewątpliwie jedną z największych zalet jest położenie hotelu w strefie uzdrowiskowej, nad brzegiem jeziora, w pobliżu tężni solankowych oraz kortów tenisowych. Do Państwa dyspozycji oddajemy salę fitness, basen, kąpielisko strzeżone, korty tenisowe, a przede wszystkim dużo zieleni, wokół której możemy uprawiać różne odmiany ćwiczeń lub po prostu zrelaksować się czytając książkę. Zaletą zajęć na świeżym powietrzu jest relaks w słońcu. Okoliczne ścieżki zachęcają do jazdy na rowerach, uprawiania Nordic Walking, spacerowania, medytowania, a przede wszystkim obcowania z naturą.

Idealnie czyste powietrze i lecznicze wody, przepiękne morenowe Szeskie Wzgórza oraz legendarna Puszcza Romincka, na której skraju rozciąga się malownicze jezioro Gołdap. Oto miejsce, gdzie leży prawdziwa kraina piękna i zdrowia – Ventus Natural Spa. W samym sercu gołdapskiego uzdrowiska, w sąsiedztwie tężni solankowych i pijalni wód mineralnych, stworzyliśmy centrum spa, w którym doświadczysz wyjątkowej atmosfery relaksu.

Do dyspozycji oddajemy 6 luksusowych gabinetów, w tym specjalny pokój dla dwojga i wyjątkowy kompleks łaźni i saun Bani Mazurskich, prysznice wrażeń wraz z basenem z atrakcjami.

Tutaj odkryjesz dobroczynne i lecznicze działanie lokalnej borowiny, której bogate złoża znajdują się w pobliskiej Niedrzwicy. Nasze zabiegi zdrowotne uzupełnia też specjalny program zabiegowy anti-age na twarz i ciało, który realizujemy na najnowszej generacji sprzęcie do kosmetyki estetycznej. Dzięki niemu odzyskasz piękny wygląd, wymodelujesz sylwetkę i pozbędziesz się zbędnych kilogramów. W najczystszym zakątku Polski, wiemy też jak cenna jest natura i doceniamy jej dobroczynny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze zabiegi wykonywane są na produktach bazujących na czystych składnikach naturalnych i wyciągach roślinnych. Wierzymy bowiem, że prawdziwe piękno i zdrowie odkrywamy dzięki sile natury…

Każdy proponowany przez nas zabieg jest niepowtarzalnym rytuałem, ma swój wyjątkowy klimat oraz nastrój. Harmonizujemy ciało i umysł poprzez zmysły: dotyk, zapach, węch i słuch, dlatego dużą wagę przywiązujemy do bezpośredniego kontaktu Gościa z terapeutą.

Adres i kontakt

Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Promenada Zdrojowa 12, 19-500 Gołdap
tel.: 87 629 15 65
e-mail: spa@ventushotel.pl
www.ventushotel.pl

Do góry });