Gołdap to największy z ośrodków narciarstwa zjazdowego w północno-wschodniej Polsce.

Natomiast Piękna Góra (272 m n.p.m.) posiada najlepsze w tej części polski warunki naturalne do uprawiania tego rodzaju sportu. Wzdłuż tras zjazdowych (350, 500 i 750 m) znajdują się wyciągi narciarskie (2 wyciągi orczykowe oraz usytuowana obok zajazdu, przy najdłuższej trasie zjazdowej, dwuosobowa kolej krzesełkowa). Na dodatek za szczytu Pięknej Góry w kierunku zajazdu prowadzi ponad kilometrowej długości, betonowy tor saneczkowy, który wykorzystywany może być zimą i latem. Strudzeni i zmarznięci mogą skorzystać z usług pobliskiego zajazdu, także, znajdującej się na szczycie, kawiarni obrotowej (działa w sezonie letnim oraz w czasie funkcjonowania stoków narciarskich). Na snowboardzistów czeka najlepszy snowpark w regionie. Stoki narciarskie są naśnieżane i ratrakowane, a po zmroku oświetlone. Na nowicjuszy czekają szkółki narciarskie i snowboardowe, lekcje prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów.

Kawiarnia obrotowa na szczycie Pięknej Góry

Jedyna taka w regionie kawiarnia z podłogą obrotową usytuowania jest na szczycie Pięknej Góry. W ciągu około 50 minut, pijąc kawę lub herbatę zatoczą Państwo pełny krąg podziwiając panoramę polodowcowej krainy, miasteczka Gołdap oraz tajemniczej Puszczy Rominckiej.

Kręgielnia

W Zajeździe u podnóża Pięknej Góry znajduje się kręgielnia wyposażona w dwa tory o długości 25,51 m. Ponadto znajdziemy tam automaty dla dorosłych i dzieci, bilard, kawiarnię. Co istotne, tory przystosowane są dla dzieci. Park linowy Na Pięknej Górze znajdziemy także park linowy, wyposażony w trzy trasy alpinistyczne o łącznej długości 540 metrów. Trasę tyrolką nad stawem, trasę dla dzieci z siatkami asekuracyjnymi, dodatkowo trasę na drzewach oraz wyjątkowo trudną trasę dla dorosłych. 

Dane kontaktowe

Zajazd Piękna Góra Rudziewicz
Konikowo 11, 19-500 Gołdap
Tel. 505 980 713
Email: recepcja@zajazd-rudziewicz.pl
www.zajazd-rudziewicz.pl

Booking.com
Do góry
});