Sanatorium Uzdrowiskowe „Wital”

Sanatorium Uzdrowiskowe „Wital”

Sanatorium Uzdrowiskowe WITAL położone jest nad jeziorem Gołdap. Panuje tu klimat nizinno-leśny o cechach średnobodźcowych. Dzięki izolacji terenu od północy i wschodu wysoką Suwalszczyzną oraz od południa i zachodu pasmem Gór Szeskich występuje tu duża stałość czynników pogodowych. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe sanatorium bazuje głównie na leczeniu borowinami, których ogromne złoża znajdują się w okolicy pobliskiej wsi Niedrzwica. 

Dodatkowym atutem jest wysoka jakość tutejszych wód mineralnych, które na większych głębokościach posiadają cechy wód leczniczych i solanek. Aktualne badania potwierdzają że Sanatorium uzdrowiskowe Wital znajduje się w miejscu o najczystszym powietrzu w Polsce.

Budynek dysponuje 480 miejscami hotelowymi w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych – wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym. Piękny sosnowo-świerkowy las zapewnia szczególny mikroklimat. Kuchnia daje możliwość poznania znakomitych potraw regionalnych, a także specyficznych diet. W ofercie sanatorium znajduje się również dieta „1000 kcal” – umożliwiającą szybkie zredukowanie nadwagi lub otyłości. Kuracjusze korzystają z nowoczesnej i wszechstronnej bazy zabiegowej, dzięki czemu gołdapskie sanatorium zapewnia kompleksowe oraz bezpieczne leczenie o wysokiej skuteczności. 

Kompleks specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, układu krążenia oraz schorzeń psychosomatycznych, oferując zabiegi z następujących dziedzin: światłolecznictwo, elektrolecznictwo, magnetoterapia, ultrasonoterapia, hydroterapia, balneoterapia, aerosoloterapia, kinezyterapia, masaż leczniczy, termoterapia i krioterapia miejscowa (azot) oraz krioterapia ogólnoustrojowa (kriokomora niskich temperatur). Wewnątrz budynku znajduje się całoroczny kryty basen z natryskami i masażem do zajęć kinezyterapeutycznych. Kadrę Sanatorium Wital zasilają: lekarze rehabilitacji medycznej, balneologii, neurologii, ortopedii, chorób wewnętrznych, pulmonologii, laryngologii i psychiatrii.

Sanatorium Uzdrowiskowe WITAL wznowiło działalność w zakresie realizacji skierowań z Narodowego Funduszu Zdrowia i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kontakt do Sanatorium Uzdrowiskowego „Wital”

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Sanatorium Uzdrowiskowe

ul. Wczasowa 7
19-500 Gołdap

tel. 87 615 41 92
tel. 87 615 41 93
tel. 87 615 41 94
tel. / fax 87 615 19 62

e-mail: wital@sanatorium.com.pl
e-mail: witalsanatorium@gmail.com
e-mail: info@sanatorium.com.pl
www.sanatorium.com.pl