Zwiedzaj aktywnie Gołdap i okolice

Dzielnica uzdrowiskowa - tężnie, pijalnia wód mineralnych i leczniczych

Tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 metrów, Pijalnia wód mineralnych, a w niej grota solna, strefa całorocznych mini-tężni. Tutaj pograsz w mini-golfa. Wydobywane w Gołdapi solanki wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru.

Piękna Góra - Kawiarnia obrotowa, Stoki

Jedyna taka w regionie kawiarnia z podłogą obrotową usytuowania jest na szczycie Pięknej Góry. W ciągu około 50 minut, pijąc kawę lub herbatę zatoczą Państwo pełny krąg podziwiając panoramę polodowcowej krainy, miasteczka Gołdap oraz tajemniczej Puszczy Rominckiej. Zimą funkcjonują tu stoki narciarskie.

Basen

Idealny w zimowe dni...

Szlaki turystyczne

Poznaj szlaki piesze i rowerowe regionu.

Widokowa wieża ciśnień z kawiarnią - Gołdap

Wzniesiona w 1905 r. przez gdańską firmę „A.W. Muller” jako element sieci wodociągowej. Po gruntownym remoncie stanowi jedną z atrakcji turystycznych Gołdapi. Wieża posiada dwa nowoczesne tarasy widokowe. Można z nich podziwiać panoramę miasta oraz otaczające je lasy. Na wieży znajduję się kawiarenka. Wstęp jest odpłatny.Przy wieży znajduje się parking bezpłatny zarówno dla autobusów i dla samochodów osobowych. Korzystanie z lunet nie podlega dodatkowym opłatom.

Lodowisko

Biały Orlik

Plaża „Słoneczny Zakątek” Kemping, wypożyczalnia, domki do wynajęcia

Słoneczny Zakątek oferuje wynajęcie domków letniskowych, pole kempingowe z zapleczem sanitarnym oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Na plaży znajdziemy boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw.

Trójstyk Granic Polska - Rosja - Litwa (Wisztyniec)

W miejscu styku 3 państw: Polski, Litwy i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego stoi ozdobny, granitowy ostrosłup z godłami 3 sąsiadujących państw i napisem w języku danego państwa. Obok trójstyku znajduje się ścieżka poznawcza „Trójstyk granic – biegun zimna” (tablice informacyjne z mapami w języku polskim, litewskim, angielskim i rosyjskim)

Piramida w Rapie

Dwadzieścia sześć kilometrów na zachód od Gołdapi, na skraju Rysiego Bagna, skraju Lasów Skaliskich, w Rapie koło Żabina, niejednego przybysza zaskakuje niezwykła budowla...

Szlak Połamanych Semaforów

Mosty w Stańczykach, Kiepojciach i Botkunach

Bezkrwawe Safari

Jest to hodowla położona u podnóża Tatarskiej Góry, jest ewenementem w skali regionu. Na 300 ha obszarze wśród drzew i ogromnych stawów rybnych można spotkać stada dzikich zwierząt oraz egzotyczne ptactwo.

Republika Ściborska

Republika Ściborska to ekologiczna osada położona w najdzikszej części Mazur. Znajduje się tu: hodowla psów zaprzęgowych, muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej, wioska indiańska galeria fotograficzna, czarna bania.

Bunkry Kwatera Luftwaffe - Las Kumiecie

Położona jest w lesie Kumiecie w Gołdapi. Prawdopodobnie tutaj znajdował się także ośrodek badawczy prowadzący badania nad silnikiem pocisków V-2 oraz eksperymentalna hamownia silników odrzutowych.

Wykorzystano zdjęcia z Mapy atrakcji. Mapa dostępna pod adresem www.atrakcje.goldap.info. Wykonanie: Zbigniew Makarewicz - Rowerowa Gołdap

Spędzaj aktywnie czas na wydarzeniach w Gołdapi

Nie odnaleziono wydarzeń!
Do góry
});