Zwiedzaj aktywnie Gołdap i okolice

Dzielnica uzdrowiskowa - tężnie, pijalnia wód mineralnych i leczniczych

Tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 metrów, Pijalnia wód mineralnych, a w niej grota solna, strefa całorocznych mini-tężni. Tutaj pograsz w mini-golfa. Wydobywane w Gołdapi solanki wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru.

Piękna Góra - Kawiarnia obrotowa, Stoki

Jedyna taka w regionie kawiarnia z podłogą obrotową usytuowania jest na szczycie Pięknej Góry. W ciągu około 50 minut, pijąc kawę lub herbatę zatoczą Państwo pełny krąg podziwiając panoramę polodowcowej krainy, miasteczka Gołdap oraz tajemniczej Puszczy Rominckiej. Zimą funkcjonują tu stoki narciarskie.

Bezkrwawe Safari

Jest to hodowla położona u podnóża Tatarskiej Góry, jest ewenementem w skali regionu. Na 300 ha obszarze wśród drzew i ogromnych stawów rybnych można spotkać stada dzikich zwierząt oraz egzotyczne ptactwo.

Republika Ściborska

Republika Ściborska to ekologiczna osada położona w najdzikszej części Mazur. Znajduje się tu: hodowla psów zaprzęgowych, muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej, wioska indiańska galeria fotograficzna, czarna bania.

Szlaki turystyczne

Poznaj szlaki piesze i rowerowe regionu.

Widokowa wieża ciśnień z kawiarnią - Gołdap

Wzniesiona w 1905 r. przez gdańską firmę „A.W. Muller” jako element sieci wodociągowej. Po gruntownym remoncie stanowi jedną z atrakcji turystycznych Gołdapi. Wieża posiada dwa nowoczesne tarasy widokowe. Można z nich podziwiać panoramę miasta oraz otaczające je lasy. Na wieży znajduję się kawiarenka. Wstęp jest odpłatny.Przy wieży znajduje się parking bezpłatny zarówno dla autobusów i dla samochodów osobowych. Korzystanie z lunet nie podlega dodatkowym opłatom.

Plaża „Słoneczny Zakątek” Kemping, wypożyczalnia, domki do wynajęcia

Słoneczny Zakątek oferuje wynajęcie domków letniskowych, pole kempingowe z zapleczem sanitarnym oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Na plaży znajdziemy boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw.

Trójstyk Granic Polska - Rosja - Litwa (Wisztyniec)

W miejscu styku 3 państw: Polski, Litwy i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego stoi ozdobny, granitowy ostrosłup z godłami 3 sąsiadujących państw i napisem w języku danego państwa. Obok trójstyku znajduje się ścieżka poznawcza „Trójstyk granic – biegun zimna” (tablice informacyjne z mapami w języku polskim, litewskim, angielskim i rosyjskim)

Piramida w Rapie

Dwadzieścia sześć kilometrów na zachód od Gołdapi, na skraju Rysiego Bagna, skraju Lasów Skaliskich, w Rapie koło Żabina, niejednego przybysza zaskakuje niezwykła budowla...

Szlak Połamanych Semaforów

Mosty w Stańczykach, Kiepojciach i Botkunach

Bunkry Kwatera Luftwaffe - Las Kumiecie

Położona jest w lesie Kumiecie w Gołdapi. Prawdopodobnie tutaj znajdował się także ośrodek badawczy prowadzący badania nad silnikiem pocisków V-2 oraz eksperymentalna hamownia silników odrzutowych.

Basen

Idealny w zimowe dni...

Wykorzystano zdjęcia z Mapy atrakcji. Mapa dostępna pod adresem www.atrakcje.goldap.info. Wykonanie: Zbigniew Makarewicz - Rowerowa Gołdap

TOP
});