Współpraca międzynarodowa i wymiany młodzieżowe

Gmina Gołdap jest otwarta na wszelkie wartościowe inicjatywy i międzynarodowe projekty. Dlatego gdy sprawa jest ważna, może przynieść korzyści dla miasta i lokalnej społeczności, nie tylko te materialne, ale przede wszystkim kulturowe czy społeczne, Gołdap zawsze chętnie podejmuje nowe wyznania.

Gmina Gołdap ma podpisanych 5 umów partnerskich. Co ważne wszystkie z nich to umowy ,,żywe”, nie tylko deklaracje spisane na papierze.

Kontakty Gołdapi z partnerskimi miastami są ciągłe, bardzo aktywne i odbywają się na wielu różnorodnych płaszczyznach. To zarówno spotkania lokalnych samorządowców, jak również pracowników instytucji takich jak: domy kultury, szkoły, przedszkola, ośrodki pomocy społecznej. W międzynarodowe kontakty z europejskimi partnerami zaangażowana jest gołdapska policja i straż pożarna. Bardzo cenne, spontaniczne i wartościowe są przeróżne projekty młodzieżowe.

Wybrane inicjatywy międzynarodowe podejmowane przez Gminę Gołdap we współpracy z bliźniaczymi miastami w szczegółach opisane są w punktach kolejnych. Pokazują one, ze bliźniacza współpraca i kontakty w Europie są dla Gminy Gołdapi bardzo ważnym elementem lokalnego rozwoju i rozwoju tutejszej społeczności.

fot. goldap.pl

Do góry
Napisz do nas
});