Gołdap to największy z ośrodków narciarstwa zjazdowego w północno-wschodniej Polsce.

Natomiast Piękna Góra (272 m n.p.m.) posiada najlepsze w tej części polski warunki naturalne do uprawiania tego rodzaju sportu. Wzdłuż tras zjazdowych (350, 500 i 750 m) znajdują się wyciągi narciarskie (2 wyciągi orczykowe oraz usytuowana obok zajazdu, przy najdłuższej trasie zjazdowej, dwuosobowa kolej krzesełkowa). Na dodatek za szczytu Pięknej Góry w kierunku zajazdu prowadzi ponad kilometrowej długości, betonowy tor saneczkowy, który wykorzystywany może być zimą i latem. Strudzeni i zmarznięci mogą skorzystać z usług pobliskiego zajazdu, także, znajdującej się na szczycie, kawiarni obrotowej (działa w sezonie letnim oraz w czasie funkcjonowania stoków narciarskich). Na snowboardzistów czeka najlepszy snowpark w regionie. Stoki narciarskie są naśnieżane i ratrakowane, a po zmroku oświetlone. Na nowicjuszy czekają szkółki narciarskie i snowboardowe, lekcje prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów.

Kawiarnia obrotowa na szczycie Pięknej Góry

Jedyna taka w regionie kawiarnia z podłogą obrotową usytuowania jest na szczycie Pięknej Góry. W ciągu około 50 minut, pijąc kawę lub herbatę zatoczą Państwo pełny krąg podziwiając panoramę polodowcowej krainy, miasteczka Gołdap oraz tajemniczej Puszczy Rominckiej.

Kręgielnia

W Zajeździe u podnóża Pięknej Góry znajduje się kręgielnia wyposażona w dwa tory o długości 25,51 m. Ponadto znajdziemy tam automaty dla dorosłych i dzieci, bilard, kawiarnię. Co istotne, tory przystosowane są dla dzieci.

Park linowy

Na Pięknej Górze znajdziemy także park linowy, wyposażony w trzy trasy alpinistyczne o łącznej długości 540 metrów. Trasę tyrolką nad stawem, trasę dla dzieci z siatkami asekuracyjnymi, dodatkowo trasę na drzewach oraz wyjątkowo trudną trasę dla dorosłych. 

Zajęcia narciarskie na stokach Pięknej Góry 2021

Zajęcia na stokach zostały zakończone.

Dane kontaktowe

Zajazd Piękna Góra Rudziewicz
Konikowo 11, 19-500 Gołdap
Tel. 505 980 713
Email: recepcja@zajazd-rudziewicz.pl
www.zajazd-rudziewicz.pl

Booking.com

Uzdrowisko, sanatorium, spa

Parki, puszcze, rezerwaty

Placówki kultury, kina, muzeum

Szlaki turystyczne

Kompleks "Hala - Basen"

Jazda konna, zaprzęgi, kuligi

Wypożyczalnie sprzętu

Zabytki, miejsca historyczne

Siłownie, solarium, fitness

Przygoda z dziką naturą

Do góry
Napisz do nas
});