Garmin Iron Triathlon Gołdap 2021

Zapraszamy na X. Edycję Garmin Iron Triathlon! Zawody w Gołdapi będą ósmym etapem cyklu Garmin Iron Triathlon i odbędą się 25 lipca 2021 r.

To co oferuje Gołdap uczestnikom zmagań triathlonowych to niepowtarzalny na skalę naszego kraju mikroklimat. Wieloletnie badania wykazały, że tym regionie powietrze jest najczystsze w Polsce. Wody gruntowe mają tu cechy wód mineralnych i lecznicze właściwości, a to głównie ze względu na bogate złoża borowiny – torfu, który jest jednym z najcenniejszych darów natury. W dzielnicy uzdrowiskowej miasta każdy może skorzystać z pijalni wód mineralnych i leczniczych. Dodatkowymi atutami Gołdapi są również tężnie solankowe, między którymi mieści się meta zawodów, a także położone obok tereny rekreacyjne.
Zawody Garmin Iron Triathlon w Gołdapi rozpoczną się tradycyjnie pływaniem w Jeziorze Gołdap znajdującym się na granicy Polski i Rosji. Strefa zmian usytuowana będzie tuż przy gołdapskich tężniach i to właśnie stamtąd zawodnicy wyruszą na trasę rowerową. Etap kolarski w Gołdapi jest lekko pofałdowany, ale bardziej wymagające fragmenty rekompensują widoki rozciągających się wokół lasów i pól. Trasa została wytyczona wzdłuż południowego krańca malowniczej Puszczy Rominckiej, stanowiącej północną część Mazur Garbatych. Podczas etapu biegowego do pokonania będą ulice oraz urokliwe ścieżki mazurskiego uzdrowiska. Na zakończenie jedyny taki finisz i meta zawodów usytuowana pomiędzy tężniami!

Więcej informacji – https://irontriathlon.pl/goldap-menu/

Garmin Iron Triathlon Gołdap – trasa

Pływanie na 1/4 IM – 0,95 km (1 pętla) oraz na dystansie 1/8 IM – 0,475 km (1 pętla). Spodziewana temperatura wody ok. 18-20°C. Głębokość jeziora do 11 m. Rolling start z brzegu. Pianki dozwolone.

Rower na dystansie 1/4 IM – 45 km (2 pętle x 22,5 km) oraz na dystansie 1/8 IM – 22,5 km (1 pętla). Oznaczenie trasy co 5 km. Kask obowiązkowy na całej trasie kolarskiej. Ruch drogowy na czas wyścigu będzie całkowicie zamknięty. Zawody w konwencji bez draftingu! Zawodnicy zobowiązani są do poruszania się po trasie zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Bieg na dystansie 1/4 IM – 10,55 km (2 pętle) oraz dla dystansu 1/4 IM – 5,275 km (1 pęta). Pomiar trasy GPS.

Uprzejmie informujemy, że w związku z obowiązującymi i zmieniającymi się obostrzeniami w Polsce, niniejsze wydarzenie może ulec zmianie. O zmianach będziemy informować na bieżąco. Treść ma charakter informacyjny.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

25 Lip 2021
Expired!

Czas

All Day

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: Europe/Paris
  • Data: 25 Lip 2021
  • Czas: All Day

Lokalizacja

Dzielnica uzdrowiskowa - mazurskie tężnie w Gołdapi
Gołdap, Promenada Zdrojowa
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi
Telefon
87 615 04 55
Email
osir@osirgoldap.pl
Strona WWW
http://osirgoldap.pl

Następne wydarzenie

Musisz być zalogowany by napisać komentarz

Do góry
});