Dom Kultury w Gołdapi

Organizator

Dom Kultury w Gołdapi
Telefon
87 615 08 03
Email
dkgoldap@o2.pl
Strona WWW
http://kultura.mazury.pl

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: Europe/London
  • Data: Sty 23 2020 - Sty 26 2020
  • Czas: All Day

Lokalizacja

Dom Kultury w Gołdapi
Krótka 2, 19-500 Gołdap
Kategoria

Następne wydarzenie

Data

Sty 23 2020 - Sty 26 2020
Expired!

Czas

All Day

Koszt

więcej informacji wkrótce

[PROGRAM] Kierunek Gołdap 2020

Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zaprasza miłośników muzyki, poezji, filmu, fotografii oraz krajoznawstwa na Kierunek Gołdap

23 stycznia 2020 r. wystąpią siostry Ewa Skierś – Judzewicz i Elżbieta Skierś – Konkol z przyjaciółmi. 25 stycznia usłyszymy Michała Lamparda w utworach lirycznych oraz Natalię Sikorę w programie „Tribute to Mira Kubasińska”. 26 stycznia Jacek Bończyk zaśpiewa piosenki Wojciecha Młynarskiego, a Natalia Sikora przedstawi utwory ze swojej płyty AILATAN.

Jacek Bończyk – aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki. Zaprezentuje gołdapskiej publiczności program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego. Jacek Bończyk przygotował recital, na który złożą się autorskie piosenki Mistrza, znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków m.in. „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Nie ma jak u Mamy“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“. Zaśpiewa przy akompaniamencie pianina / akordeonu i kontrabasu.

Natalia Sikora – wokalistka i aktorka znana szerokiej publiczności ze zwycięstwa w 2 edycji programu The Voice of Poland i Super Debiutach na Festiwalu w Opolu. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Rozwija karierę solową i współpracuje z innymi cenionymi muzykami. W Gołdapi wystąpi z dwoma programami – opartym na jej solowym albumie „AILATAN” i w koncercie „Tribute to Mira Kubasińska” z niezapomnianymi przebojami Tadeusza Nalepy, śpiewanymi niegdyś przez Mirę Kubasińską.
Z Natalią Sikorą wystąpią instrumentaliści – członkowie zespołu Brekaut, a gościnnie zagra również Darek Kozakiewicz – gitarzysta Perfectu.

Michał Lampard mieszka w podgiżyckich Pieczarkach. Jest absolwentem gołdapskiej Szkoły Muzycznej 1-go stopnia w klasie saksofonu. Jego nauczycielem prowadzącym był Robert Magielnicki. Michał pisze i komponuje. Kraina łagodności to jego styl. Latem gra również szanty w tawernach.
Zapraszamy na jego koncert poetycki z utworami autorskimi oraz kompozycjami do tekstów Stachury i Gałczyńskiego. Podczas koncertu wybrzmią również piosenki zespołu Raz Dwa Trzy, Jana Kondraka, Bułata Okudżawy, Starego Dobrego Małżeństwa Piotra Bukartyka oraz standardy polskiej muzyki Rockowej.

Siostry Skierś i przyjaciele to grupa wykonawców, która wprowadzi gołdapską publiczność w nastrój poetycki, łagodny i melancholijny. Gołdapianki z urodzenia – Ewa Skierś – Judzewicz i Elżbieta Skierś – Konkol powrócą wspólne na scenę w swoim rodzinnym mieście w towarzystwie przyjaciół – muzyków. Ewa wraz z zespołem MAGIEL BAND wykona utwory z płyty „Zazdrość o …” oraz kilka coverów (ale to niespodzianka). Ela z zespołem ŁOWCY DŹWIĘKÓW umili wieczór muzyką dla ciała i duszy.

Bilety na poszczególne koncerty można kupić za pośrednictwem portalu bilety.24.pl lub w kasie Kina Kultura w Gołdapi.

Linki do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/561125171112049/

BILETY:

Siostry Skierś i przyjaciele: https://www.bilety24.pl/…/siostry-skiers-i-przyjaciele-56399

Natalia Sikora – „Tribute to Mira Kubasińska” oraz Michał Lampard:
https://www.bilety24.pl/…/michal-lampart-solo-tribute-to-mi…

Natalia Sikora – „AILATAN” i Jacek Bończyk – „Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”: https://www.bilety24.pl/…/-absolutnie-czyli-bonczyk-spiewa-…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry
});